Day Time Class 6 Class 7 Class 8 Class 9 Class 10 Class 9
(Vocational)
Class 10
(Vocational)





Saturday
1st Hour
(02:30-03:00)
Bangla
MD. ABU SANY
Bangla
SOMA HALDER
Bangla
POPY SARKER
Bangla
MANJURUL KARIM
Bangla
AMENA KHATUN
Bangla
SHEULY BEGUM
Bangla
HALIMA AKTHER
2nd Hour
(03:00-03:30)
Science
CHANDAN K MONDAL
Science
OBIDUL HOQ
Mathematics
ABDUR RAZZAK
Mathematics
RANJAN C MONDAL
Mathematics
KABIRUZZAMAN
Physics
NAZRUL ISLAM
Chemistry
CHANDAN K MONDAL
3rd Hour
(03:30-04:00)
H. Mathematics/ Finance
KABIRUZZAMAN/ MONIRUL
Chemistry/ Geography
RANJAN C M/ ASMA AKTER





Sunday
1st Hour
(02:30-03:00)
Bangla
SOMA HALDER
Bangla
NUSRAT JAHAN
Bangla
HALIMA AKTHER
Bangla
POPY SARKER
Bangla
AMENA KHATUN
English
JEWEL MIAH
English
PRODIP C SAHA
2nd Hour
(03:00-03:30)
English
ARSHADUJJAMAN
English
TARANA B. MITA
English
NAZMUL HODA
English
ABUL BASHAR
English
G M TOUFIQUE
Mathematics
SUKHENDRA SUTRADHAR
3rd Hour
(03:30-04:00)
Mathematics
ABDUR RAZZAK
Physics
MD OBAIDUL H
H. Mathematics/ Finance
KABIRUZZAMAN/ MONIRUL





Monday
1st Hour
(02:30-03:00)
Mathematics
CHANDAN K MONDAL
Mathematics
OBIDUL HOQ
BD & Global Studies
JINAT REHENA
English
ABUL BASHAR
English
PRODIP C SAHA
Mathematics
ABDUR RAZZAK
Mathematics
NAZRUL ISLAM
2nd Hour
(03:00-03:30)
English
ARSHADUJJAMAN
English
TARANA B. MITA
English
ABUL BASHAR
Mathematics
MD OBAIDUL H
Mathematics
RANJAN C MONDAL
3rd Hour
(03:30-04:00)
Mathematics
SUKHENDRA SUTRADHAR
Physics/ Geography
MD OBAIDUL H/ ASMA AKTER
ICT
RASEL AHMED





Tuesday
1st Hour
(02:30-03:00)
Mathematics
MD. MONIRUL ISLAM
Religion & Moral Edu
ABU SANY/ LOVELY R. DAS
Religion & Moral Edu
ABDUL WAZED/ ARJUN K DAS
Religion & Moral Edu
MANJURUL KARIM/ POPY SARKER
BD & Global Studies/ Science
NAZMUL HODA/ SHARASWATI B
Religion & Moral Edu
NADIRA BEGUM/ SOMA HALDER
Religion & Moral Edu
SHEULY BEGUM/ PRODIP C SAHA
2nd Hour
(03:00-03:30)
Religion & Moral Edu
NADIRA BEGUM/ SOMA HALDER
Mathematics
ABDUR RAZZAK
Mathematics
MD OBAIDUL H.
Biology/ Civics & Citizenship
SHARASWATI B/ AKLIMA BEGUM
Religion & Moral Edu
ABDUL WAZED/ POPY SARKER
Mathematics
NAZRUL ISLAM
3rd Hour
(03:30-04:00)
Chemistry
RANJAN C MONDAL
Physics/Civics & Citizenship
MD OBAIDUL H/ AKLIMA BEGUM





Wednesday
1st Hour
(02:30-03:00)
BD & Global Studies
FARHANA SHARMEEN
BD & Global Studies
NUSRAT JAHAN
BD & Global Studies
JINAT REHENA
BD & Global Studies/ Science
NAZMUL HODA/ SHARASWATI B
Geography & Environment
ASMA AKTER
Physics
NAZRUL ISLAM
Chemistry
CHANDAN K MONDAL
2nd Hour
(03:00-03:30)
Science
OBIDUL HOQ
Science
ABDUR RAZZAK
Mathematics
SUKHENDRA SUTRADHAR
Chemistry/Civics & Citizenship
RANJAN C. MONDAL/ AKLIMA B
BD & Global Studies/ Science
NAZMUL HODA/ SHARASWATI B
BD & Global Studies
ABDUR RAHIM
BD & Global Studies
HALIMA AKTHER
3rd Hour
(03:30-04:00)
Science
ABDUR RAZZAK
ICT
SUKHENDRA SUTRADHAR





Thursday
1st Hour
(02:30-03:00)
BD & Global Studies
FARHANA SHARMEEN
ICT
ARJUN KUMAR DAS
ICT
RASEL AHMED
H. Mathematics/ Accounting/ History
OBAIDUL/ MONIRUL/ J REHENA
Biology/ Civics & Citizenship
SHARASWATI B/ AKLIMA BEGUM
Mathematics
CHANDAN K MONDAL
Mathematics
NAZRUL ISLAM
2nd Hour
(03:00-03:30)
ICT
ABDUR RAHIM
BD & Global Studies
FARHANA SHARMEEN
Mathematics
SUKHENDRA SUTRADHAR
BD & Global Studies/ Science
MD. NAZMUL HODA/ SHARASWATI B
H. Mathematics/ Accounting/ History
KABIRUZZAMAN/ MONIRUL/ J REHENA
BD & Global Studies
ABDUR RAHIM
BD & Global Studies
HALIMA AKTHER
3rd Hour
(03:30-04:00)
Geography & Environment
ASMA AKTER
Chemistry
RANJAN C MONDAL